Inteligentni - łączmy się! :-)

Forum dla myślących ludzi z wartościami :-)

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-03-10 22:45:17

 Alexandrine

Administrator

Skąd: Rumia
Zarejestrowany: 2010-03-09
Posty: 101
Punktów :   

Depresja

Depresja - zaburzenie psychiczne z grupy chorób afektywnych charakteryzujące się objawami, które można następująco pogrupować:

* objawy emocjonalne: obniżony nastrój – smutek i towarzyszący mu często lęk, płacz, utrata radości życia (począwszy od utraty zainteresowań, skończywszy na zaniedbywaniu potrzeb biologicznych); czasem dysforia (zniecierpliwienie, drażliwość);
* objawy poznawcze: negatywny obraz siebie, obniżona samoocena, samooskarżenia, samookaleczenie, pesymizm i rezygnacja, a w skrajnych wypadkach mogą pojawić się także urojenia depresyjne ;
* objawy motywacyjne: problemy z mobilizacją do wszelkiego działania, które może przyjąć wręcz formę spowolnienia psychoruchowego; trudności z podejmowaniem decyzji;
* objawy somatyczne: zaburzenie rytmów dobowych (m.in. zaburzenia rytmu snu i czuwania), utrata apetytu (ale możliwy jest również wzmożony apetyt), osłabienie i zmęczenie, utrata zainteresowania seksem, czasem skargi na bóle i złe samopoczucie fizyczne;
* myśli samobójcze.


źródło : wikipedia

Co myślicie na temat depresji? Może sami ją przeżywaliście? Tutaj możemy się wypowiedzieć na ten temat.
Ja osobiście byłam kiedyś w dość głębokiej depresji, ale teraz jest już dobrze . Nie wspominam miło tamtych czasów... Wyglądałam jak chodząca śmierć. Dosłownie... Grunt, że z tego wyszłam... bo nie wiem, jak by to się skończyło. Pomogły oczywiście antydepresanty.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hakimetin2.pun.pl www.ratownictwo-pwsz.pun.pl www.sektamalejmi.pun.pl www.narutoprzygoda.pun.pl www.rggu49.pun.pl